Článek
Emirates, podobně jako další letecké společnosti, se potýkají s propadem poptávky a musejí výrazně snížit náklady. Emirates měly na konci března více než 105 000 zaměstnanců, takže pokud by propustily avizovaných 30 000 zaměstnanců, jde o třetinový škrt.
Vedle snížení nákladů tento dubajský podnik zvažuje podle zdrojů Bloombergu také urychlení dřívějšího záměru vyřadit z flotily velkokapacitní letadla Airbus A380. Mluvčí firmy uvedla, že aerolinky zatím žádné veřejné oznámení v této věci neučinily. Připustila nicméně, že Emirates posuzují nákladovou stránku svého podnikání s ohledem na situaci v odvětví a na další vyhlídky sektoru.
„Jakékoli rozhodnutí tohoto druhu bude oznámeno patřičným způsobem. Tak jako se to děje v každém zodpovědném podniku, i náš řídicí tým dal všem oddělením pokyn provést důkladnou revizi nákladů a možností s ohledem na podnikatelské vyhlídky,“ řekla mluvčí.
Emirates tento měsíc uvedly, že se zadluží u bank, aby se dokázaly vypořádat s dopady pandemie způsobené koronavirem. Firma nevyloučila, že sáhne k dalším opatřením, protože ji čeká nejobtížnější období za dobu existence. Firma, jejímž vlastníkem je vláda v Dubaji, už v březnu zastavila pravidelnou osobní leteckou přepravu. Zotavení v odvětví letecké přepravy podnik nečeká dříve než za rok a půl.
Za minulý finanční rok, který skončil v březnu, společnost zvýšila čistý zisk o 21 procent na 1,1 miliardy dirhamů (téměř 7,7 miliardy Kč). Už na konci čtvrtletí ale pocítila tvrdé dopady šíření koronaviru, protože mnoho zemí začalo omezovat pohyb a zavírat letiště.