Článek
Znáte skutečnou podnikatelskou osobnost? Přihlaste ji do soutěže EY Podnikatel roku, jejíž 23. ročník se rozběhl a který vyvrcholí červnovým setkáním v Monte Carlu a volbou světového podnikatele nebo podnikatelky.
Nominace se uzavírají 21. října. Vítěz musí zaujmout nejen hospodářskými výsledky, ale také svým vlivem na celou společnost. V Monaku se může o titul pokusit jen šampion národních kol.
V minulosti za Česko bojovala taková podnikatelská esa jako Zbyněk Frolík, Radim Jančura, Jannis Samaras, Kvido Štěpánek, Vlastislav Bříza či Jiří Hlavatý. A loni porota složená především z bývalých vítězů, poslala do světového finále Tomáše Čupra ze společnosti Rohlik.cz.
Všichni se shodují v jednom. Přihlaste se, má to smysl. „Účast v soutěži mně i stovkám dalším pozitivně změnila život,“ říká Podnikatel roku 2005 Radim Jančura.
„Proč se přihlásit do Podnikatele roku? Člověk si občas potřebuje připomenout, že to, co dělá, dává smysl. A mě toto nabilo energií na další růst,“ dodává i současný nejlepší podnikatel země, král 3D tisku Josef Průša.
EY Podnikatel roku
Kdo se stane nejlepším podnikatelem Česka a bude naši zemi reprezentovat na podnikatelské olympiádě v Monte Carlu? Právě teď vrcholí nominační fáze 23. ročníku soutěže EY Podnikatel roku a tipy na zajímavé podnikatele můžete posílat i vy.
Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv, stačí využít formulář na stránkách www.podnikatelroku.cz. Na stejném místě jsou k dispozici také podrobnosti k jednotlivým soutěžním kategoriím, pravidlům, hodnoticím kritériím či složení jednotlivých porot.
Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2022.
Hlavním partnerem soutěže jsou Česká spořitelna, hlavním mediálním partnerem je Česká televize a mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Seznam Zprávy.
„Soutěž v České republice pořádáme už více než dvě desetiletí, a i díky tomu jsme svědky zajímavých podnikatelských trendů. Zatímco v minulých letech byla většina účastníků soutěže z tradičnějších výrobních oborů, dnes se hlásí daleko více technologických firem, a to ať už jde o IT nebo třeba biotechnologie,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika.
Tento trend je podle ní patrný v hlavní soutěžní kategorii, ale také u těch vedlejších. Dokládá to například na loňských vítězích EY Začínající podnikatelé roku, kde uspěli Martin Dienstbier a Václav Navrátil ze společnosti Diana Biotechnologies.
Kneiflová také upozornila na rostoucí důležitost zdraví a prevence, což podle ní dokládá i loňská vítězka v kategorii EY Společensky prospěšný podnikatel roku Kateřina Šédová ze společnosti Loono.