Článek
Nadace Neuron podporuje české vědecké prostředí. Hledá nové vědecké talenty, realizuje studentské stáže na prestižních zahraničních univerzitách a excelentní vědce oceňuje Cenami Neuron. V rámci Expedic Neuron také financuje výzkum v terénu. Díky tomu se vědcům například podařilo objevit jedno z nejstarších mayských měst či do té doby nepopsanou opici uakari.
V úterý 19. listopadu se uskuteční další z debat série Neuron Talk, jejíž téma zní Mikrobiom.
Stream Neuron Online Talk můžete sledovat v úterý 19. listopadu od 17 hodin v úvodu tohoto článku.
Co je to? Jaký má vliv na naši imunitu? Jak ovlivňuje naši náladu? A skutečně jsou fermentované potraviny zázračné?
O faktech a mýtech spojených s mikrobiomem a lidským zdravím budou v rámci Neuron Online Talk diskutovat imunoložka Helena Tlaskalová-Hogenová, lékař Jiří Vejmelka, laureát Ceny Neuron Martin Schwarzer a imunolog Jakub Abramson.
Diskuzí budou provázet ředitelka a spoluzakladatelka Nadace Neuron Monika Vondráková a mecenáš a člen správní rady Nadace Neuron Jaroslav Řasa.
Nadace Neuron
- Nadace Neuron si klade za cíl podporovat české vědecké prostředí.
- Veškeré prostředky na chod nadace plynou od soukromých mecenášů, mezi něž patří například Dalibor Dědek (Jablotron), Eduard Kučera (Gen Digital), Josef Průša (Prusa Research), Jaroslav Řasa a Monika Vondráková (ABRA Software), Francesca Kolowrat, Václav Dejčmar (RSJ Investments) či Marek Vašíček a Otakar Šuffner (FTMO).
- Neuron doposud vynaložil na podporu a popularizaci české vědy 140 milionů korun, udělil 120 Cen Neuron a podpořil 12 vědeckých expedic ve výši 5,5 milionu korun.