Článek
Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.
Všichni reportéři zrušeného publicistického pořadu 168 hodin přejdou do jiných relací České televize (ČT). Dosavadní moderátorka a dramaturgyně pořadu Nora Fridrichová, která dostala od vedení redakce zpravodajství a publicistiku nabídku věnovat se sociálním tématům, si vzala týden na rozmyšlenou. ČTK to ve čtvrtek oznámila mluvčí České televize Vendula Krejčová. Kvůli zrušení pořadu 168 hodin se v pondělí mimořádně sejde Rada ČT.
„Vedení redakce zpravodajství a publicistiky nabídlo členům týmu 168 hodin další působení v rámci jiných formátů a relací. Všichni reportéři nabídnuté pozice uvítali a nastoupí do nich postupně již od příštího týdne,“ uvedla Krejčová. Působit budou v pořadech Reportéři ČT, Newsroom či Černé ovce.
Šéfredaktor zpravodajství a publicistiky Michal Kubal v tiskové zprávě uvedl, že veřejnoprávní televize chce dát větší prostor sociálním tématům, kterým se Fridrichová věnovala nejen v České televizi, ale i v dalších svých aktivitách. Zmínil témata samoživitelek nebo dětí z chudých rodin
Nová pozice by podle něj umožnila Fridrichové věnovat se těmto otázkám na širší ploše, do hloubky a systematicky. Sociální tematika ve vztahu k politice a ekonomice by měla být mnohem častěji zastoupena v pořadu ČT Bilance a časem i v nových publicistických formátech, které ČT připravuje, dodal.
Generální ředitel České televize Jan Souček jako důvody ukončení pořadu uvedl opakované porušování závazných pravidel při zpracování reportáží a nepřijatelný způsob konverzace Fridrichové s bývalým zaměstnancem ČT Markem Wollnerem. Fridrichová těmto důvodům nevěří, označila je za fráze.
Pořad 168 hodin vysílala ČT od roku 2006. Za dobu své existence odvysílal na 3500 reportáží. V minulém roce měl průměrnou sledovanost 533 000 diváků a díval se na něj zhruba každý šestý Čech se zapnutou televizí.