Článek
Spadlé stromy zastavily železniční dopravu mezi Střezimíří a Ješeticemi na hlavní trati z Benešova na Tábor. Stromy spadly na koleje také mezi Ostroměří a Lázněmi Bělohrad na Jičínsku, mezi Strakonicemi a Katovicemi, Pískem a Putimí, Jindřichovým Hradcem a Kardašovou Řečicí, Budišovem u Třebíče a Studencem, Moravským Krumlovem a Ivančicemi, Kroměříží a Zdounkami, Jeseníkem a stanicí Lipová-lázně. Do trolejí strom spadl mezi Opavou a Děhylovem.
Provoz byl kvůli spadlým stromům přerušen také na mnoha silnicích. Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku narazila dodávka do spadlých drátů, nikdo nebyl zraněn. Na Ostravsku najel nákladní vůz do spadlého stromu. Ve tříkilometrovém úseku mezi Prostějovem a Vyškovem na dálnici D46 vítr povalil dopravní značení do jízdních pruhů.
Česko v neděli opět zasáhl silný vítr, který na horách dosahoval síly orkánu. V části republiky působil vítr škody již v pátek a noci na sobotu.
Velmi silný a nebezpečný jihozápadní vítr zasáhl celou Českou republiku. V nárazech dosahoval přechodně rychlosti 90 kilometrů za hodinu, tedy rychlosti silné vichřice. Na horách vítr dokonce dosahoval rychlosti až 126 kilometrů za hodinu, což odpovídá orkánu.
O něco slabší vítr bude zřejmě přetrvávat až do pondělních 18:00 téměř v celé republice kromě Jihočeského a Plzeňského kraje. V nárazech může mít rychlost až 72 kilometrů za hodinu.
Meteorologové doporučují lidem, aby se pokud možno nezdržovali při silných nárazech větru venku, zvláště poblíž stromů nebo starších budov, ze kterých může vítr strhnout střešní krytinu. Rovněž by se lidé neměli vydávat do hor. Hrozí také pády elektrického vedení. Ke spadlým drátům by se lidé neměli přibližovat. Lidé by také měli podle meteorologů doma zajistit okna a dveře i schovat či upevnit volně ležící předměty, jako květináče nebo zahradní nábytek. Vítr může strhávat i jedoucí a stojící auta.