Hlavní obsah

Bývalá polská premiérka baví sociální sítě, lidé podle ní házeli kameny po dinosaurech

Lidé si z Kopaczové kvůli přešlapu dělají legraci na sociálních sítích.Video: Šimon Felenda

„Lidě kdysi házeli kameny po dinosaurech, nezabili ho hned, ale po měsíci nebo dvou se jim to podařilo," řekla v rozhovoru bývalá polská premiérka Ewa Kopaczová. Novinářka ji upozornila, že lidé lovili mamuty, Kopaczová nereagovala.

Článek

Bývalá polská premiérka Ewa Kopaczová se stala předmětem vtipů, protože v jednom rozhovoru mluvila o tom, jak lidé házeli kameny po dinosaurech. Vyšlo najevo, že zapomněla, že dinosauři vyhynuli o mnoho milionů let dříve, než se objevili první lidé.

Kopaczová, nyní poslankyně největší polské opoziční strany, Občanské platformy, v rozhovoru hovořila kromě jiného o nahrávkách s předsedou vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslawem Kaczyńským, které v uplynulých dnech zveřejnil deník Gazeta Wyborcza. Na nich mluví o neuskutečněných plánech, aby společnost napojená na jeho národně-konzervativní stranu postavila v centru Varšavy dva mrakodrapy. To opozici pobouřilo.

„Tehdy, když ještě žili dinosauři a lidé neměli moderní zbraně... na ně házeli kameny," řekla Kopaczová. „Jasně, od jednoho kamene (dinosaurus) nezahynul, ale jestli házeli měsíc, dva, tak ho natolik oslabili, že ho mohli přemoci,“ přiblížila Kopaczová strategii, kterou její strana zvolila proti Právu a spravedlnosti.

Novinářka, která s ní interview dělala, ji upozornila, že to byli mamuti, koho lidé v dávné minulosti lovili. Kopaczová na to ale nereagovala.

Portál Dziennik.pl připomíná, že dinosauři vyhynuli asi před 66 miliony let. První moderní lidé se v Africe objevili zřejmě teprve před 200 000 lety. Lidé a dinosauři vystupují společně jen v knihách a filmech například o cestách v čase, kresleném filmu Flinstounovi nebo některých dílech Jurského parku. Uživatelé sociálních sítí v Polsku si nyní z Kopaczové a jejího přešlapu dělají legraci, na základě Flinstounových jí třeba připomínají, že „lhala o lidech a dinosaurech“, protože žili v symbióze.

Související témata:

Doporučované