Článek
V interaktivní on-line formě dostanou možnost reflektovat své zkušenosti s distanční výukou a problémy, které přinesla, oznámila ČTK vedoucí divadla Natálie Pelcová.
Projekt Najděte mě, distančně využívá prvky divadla fórum, což je jedna z variant takzvaného divadla utlačovaných, které v minulém století vyvíjel angažovaný jihoamerický divadelník Augusto Boal. Umožňuje divákům zasahovat do rozhodování hrdinů krátkého divadelního představení. Diváci se snaží navádět herce tak, aby předešli nedorozuměním, zabránili křivdám a především nalezli a prozkoumali jádra konfliktů, do jakých se konkrétní divácká skupina může sama snadno dostat.
Třináctiletá Štěpánka, hrdinka příběhu, se snaží vyjít vstříc uvolněným kamarádům, přísnému otci, obětavé babičce a novému nepřehlednému školnímu systému. V situaci, kdy jít za školu je tak snadné a vidět se s kamarády zase nezvykle obtížné, se dosud vzorná žačka dostává do kolotoče problémů a malých lží. V rámci vlastní distanční výuky budou moci studenti živě komunikovat s herci a pomoci jim změnit Štěpánčin příběh tak, aby dopadla co nejlépe, skrze ni nahlédnout situace, kterým sami čelí, a porozumět jim.
Členové inscenačního týmu mají různorodé zkušenosti s distanční výukou, a to jak z pozic vyučujících, studentů, tak i rodičů. Autorkou a režisérkou je absolventka oboru Divadlo a výchova brněnské JAMU Monika Okurková. V hlavní roli se představí Štěpánka Romová.
Dílna je určena vždy pro jednu třídu druhého stupně základní školy, střední školy či základní umělecké školy na distanční výuce. Z nového streamovacího studia Divadla Polárka ji budou vysílat prostřednictvím platformy MS Teams. Jakmile to situace dovolí, bude k dispozici i offline verze a herci s ní budou jezdit po školách v Brně.