Článek
Sněmovna lordů tento týden k vládnímu textu připojila celkem pět dodatků. Mezi nimi například požadavek na zjednodušení získání trvalého pobytu ve Spojeném království pro občany členských zemí EU, kteří splňují podmínky. Další z dodatků připojil Alfred Dubs, jedno z Wintonových dětí. Ten požadoval, aby dětští uprchlíci měli právo přicházet za svými rodinami žijícími v Británii i po brexitu. Tuto pasáž už zákon dříve obsahoval, po prosincových volbách ho ale premiér Boris Johnson nechal odstranit.
Dolní sněmovna ale ve středu všechny dodatky odmítla a Sněmovna lordů následně svou snahu o změnu brexitového zákona vzdala. Nyní tak již chybí jen podpis královny Alžběty II. Schválení prováděcího zákona je podmínkou ratifikace dohody o odchodu Británie z Evropské unie, kterou vyjednal premiér Boris Johnson s Bruselem.
Ratifikovat musí „rozvodovou“ dohodu ještě i poslanci Evropského parlamentu, kteří se kvůli tomu mají sejít za týden v Bruselu. Pokud i oni s dohodou vysloví souhlas, opustí Británie na jejím základě EU 31. března. Od 1. února pak začne takzvané přechodné období, během kterého Londýn a Brusel budou jednat o budoucích vztazích. Dohodu by měly vyjednat podle současného plánu do konce roku. Plně odloučit od unijních pravidel by se tak Britové měli čtyři a půl roku po referendu, ve kterém si odchod z EU schválili.