Pochod vedl přes Karlův most a Nerudovu ulici na Hradčanské a posléze Loretánské náměstí k budově Ministerstva zahraničních věcí, kde mělo několik osobností projev. Účastníky byli i zástupci Pirátů nebo předseda a místopředseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář a Benjamin Roll.
Lidé nesli transparenty s českými, anglickými i ruskými nápisy, například „Lukašenko není náš prezident”, „Zastavte násilí” nebo „Bělorusko si zaslouží svobodu”.
Při pochodu bubnovali, pískali a volali například „Svobodu!” Mnoho lidí neslo historické vlajky Běloruska.
Demonstranti vyjádřili podporu opoziční kandidátce Svjatlaně Cichanouské.
„Navzdory bití, zatýkání, všem hrozbám pokračují Bělorusové ve statečném boji za svobodu. Na protestech mě zaujaly dva silné momenty - mezigenerační solidarita a role žen. Na obrázcích z Běloruska vidíme, že protestů se účastní všichni - dívky a mladíci stojí v jedné řadě s matky a otci, babičkami a dědečky. Je to velmi silné a správné. Svoboda je totiž jen jedna pro všechny lidi bez rozdílu věku,” řekl Robert Veverka, zastupitel Prahy 2 a kandidát do Senátu za Piráty na Praze 1.
„I v české historii vidíme mnoho podobně temných a zároveň podobně nadějných paralel. Za týden budeme vzpomínat na zlomení českých nadějí, ke kterým došlo v letech 1968 a 1969. Nenechte se zlomit,” promluvil k Bělorusům Benjamin Roll z Milionu chvilek.
Muž pozoruje procházející demonstranty.
Na závěr protestu v Praze bylo přečteno vyjádření Cichanouské, jež vyzvala k vytvoření koordinační rady pro předání moci, do které by se podle ní měly zapojit pracovní kolektivy, politické strany, odbory a další organizace občanské společnosti.
V Česku se v neděli uskuteční další dva protesty k vyjádření solidarity s demonstranty v běloruských městech, a to od 18:00 na pražském Staroměstském náměstí a na Dominikánském náměstí v Brně.