Článek
Prohlášení předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie o koncentračním táboře v Letech u Písku rozbouřila českou politickou i mediální scénu. Lidovci chtějí Okamuru odvolat z funkce místopředsedy Sněmovny a padají i trestní oznámení.
„On je jako místopředseda zástupně chápán jako mluvčí Sněmovny. Je průšvih, když mluvčí Sněmovny poté, co takhle vystoupí, tak ještě věc bagatelizuje, že měl nějakou rýmu. V přímé demokracii politiky volíte a odvoláváte,“ naznačuje Bartoš, jak se Piráti postaví k návrhu sesadit předsedu SPD z místopředsednického křesla.
Okamura koncem ledna řekl, že protektorátní koncentrační tábor v Letech nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Později se omluvil za slova, že tábor nebyl oplocený. Řekl ale, že ho většinou nikdo nehlídal a lidé se tam mohli volně pohybovat. Vyjádření odmítli pozůstalí po obětech, židovská obec i Muzeum romské kultury.
Bartoš v Osmičce kritizuje i formování vlády hnutí ANO. „Pohrůžka předčasnými volbami je tlak Andreje Babiše na voliče. On tvrdí, jak nikdo nejedná, ale u řady stran je jeho osoba v pozici premiéra jediný důvod, proč by do té vlády nešly,“ říká předseda Pirátů.
Ivan Bartoš o zvolení Miloše Zemana a „nechtěné“ roli ve filmu Prezident Blaník:
V druhé části Osmičky se Bartoš vrací také volbě prezidenta. „Atmosféra v duelu pan Zeman a pan Schwarzenberg byla ostřejší. I když ta poslední kampaň probíhala v daleko horší mediální i politické situaci.“
O čem ve středu předseda Pirátů jednal s neúspěšným prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem? Proč má kvůli EET pocit, že ho prodavači považují za Babišova agenta? A považuje se stále za pankáče? Podívejte se také na druhou část rozhovoru.