Článek
Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.
Zvučná jména vystavovaných umělců, početné sbírky, ale i příjemné designové prostředí, často přátelské k rodinám s dětmi. Moderní galerie v regionech rozhodně nezaostávají ani za těmi pražskými. Pokud jste je ještě nenavštívili, měli byste to napravit.
Řada z nich nabízí jak dočasné výstavy, tak i stálé expozice. Některé jsou více zaměřené na regionální tvůrce, jiné se snaží prezentovat tvorbu celostátního nebo i mezinárodního významu. Počítejte s tím, že běžným standardem jsou většinou pondělky jako zavírací den. Pro ty, kterým by deset vybraných galerií nestačilo, přidáváme ve stručnosti ještě několik dalších tipů.
Magazín Seznam Zpráv
Cestování | Jídlo | Životní styl | Architektura | Historie
1. Galerie Středočeského kraje GASK, Kutná Hora
Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře je z regionálních výstavních institucí mezi veřejností zřejmě nejpopulárnější. Pyšní se bohatou sbírkou výtvarného umění od konce 19. století až po současnost. Její kouzlo a atmosféru podkresluje i umístění v barokní Jezuitské koleji v sousedství chrámu svaté Barbory, kde na vás přímo dýchne historie. Galerie je atraktivní i díky spojení významné historické památky a moderních úprav interiéru, včetně prostor pro prezentaci designu.
Galerie nabízí vždy několik výstav s různým zaměřením a dvě stálé expozice: „Entréé“ se třinácti sochařskými objekty od dvanácti významných českých umělců a „Labyrintem“. Druhá zmíněná expozice tvoří výběr z uměleckých děl ze sbírky GASK od počátku 20. století až po současnost. Díla jsou uspořádána tak, aby návštěvník prošel třemi fázemi: poznáním, sebepoznáním a identifikací pomocí uměleckých děl.

Vstup do galerie GASK v Kutné Hoře.
Za zmínku rozhodně stojí i dlouhodobá výstava GASK pod širým nebem, která je umístěna v krásných zahradách za galerií. K vidění jsou neobvyklé sochy a prostorové instalace umělců.
Pokud chcete vzbudit lásku k umění u nejmenších nebo zaujmout náctileté, Galerie Středočeského kraje má co nabídnout všem věkovým kategoriím. V aktuálních programech instituce najdete zábavné aktivity přizpůsobené dětem, dospívajícím i dospělým. V nabídce nechybí ani speciální programy určené pro celé rodiny.
Aktuální výstavy v GASK
- Pavel Koutský – Čáry a názory (16. 2.- 1. 6. 2025) - český filmař a autor animovaných filmů s humorným nadhledem přiblíží své roční ohlédnutí prostřednictvím brilantních kreslených glos – grotesek.
- Anežka Hošková – Viscum album (16. 2.- 7. 9. 2025) - kresby, malby, vitráže a performativní instalace průkopnice návratu romantických a emotivních tendencí do současného umění v Čechách autorku tematicky spojují s mezinárodním proudem mystické, asociativní tvorby a post-internetové estetiky.
- Jaroslav Kučera - Křížový řez (16. 2.- 7. 9. 2025) - zakladatel designové značky KOW představuje svůj konceptuální šperkařský projekt ve specifické kontrastní instalaci.
- Kateřina Simerová – V temnotách (16. 2.- 17. 9. 2025) - monumentální velkoformátové snímky zvířat, často hledících přímo do čočky fotopasti.
Galerie Středočeského kraje je ideálním místem, kde strávit rodinný den. V GASK je připraven dětský koutek pro nejmenší, vizuální herny i kavárna. Můžete také navštívit Jižní věž a zazvonit na svatobarborské zvony. Poté lze vyrazit na klidnou prohlídku v okolí chrámu svaté Barbory nebo se vydat prozkoumat historické centrum Kutné Hory, jež je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.
- Adresa: Barborská 51, 284 01 Kutná Hora 1
- Otevírací doba: úterý–neděle 10–18 hodin
2. Moravská galerie v Brně

Moravská galerie v Brně.
Moravská galerie v Brně je druhou největší galerií v České republice hned po Národní galerii v Praze. V Brně na vás čeká šest stálých expozic a několik krátkodobých, včetně speciálních programů pro rodiny s dětmi, školy, seniory nebo ZTP.
Ve své sbírce má více než 200 tisíc uměleckých děl. Vybírat můžete od klasického umění až po moderní design. Nečekejte je však na jednom místě. Výstavní prostory najdete ve třech budovách - Pražákově paláci, Místodržitelském paláci a Uměleckoprůmyslovém muzeu. Kromě toho galerie spravuje Jurkovičovu vilu v Brně a Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici.
Aktuální výstavy v Moravské galerii v Brně
- Made by Fire (17. 11. 2023 – 7. 9. 2025, Uměleckoprůmyslové muzeum) - síla i křehkost českého skla a porcelánu ve zkoušce ohněm, pořádáno ve spolupráci s Designblokem.
- Vesna 2.0 (24. 5. 2024 – 30. 3. 2025, Jurkovičova vila) - různé souvislosti a vztahy, jimiž je opředena Jurkovičova vila v Brně.
- Výstavní intervence: Antonín Dufek – Zůstávám (od 29. 11. 2024, Pražákův palác) - přehled práce vlivného odborníka z oboru fotografie, jenž měl významný vliv na budování sbírky fotografie Moravské galerie.
- Výstavní intervence: Martin Vongrej – Tetování (od 17. 1. 2025, Pražákův palác) - autor patří mezi nejvýraznější slovenské umělce střední generace.
- Křehký domov (21. 2. - 31. 5. 2025 Uměleckoprůmyslové muzeum) - imerzivní zážitek, díky němuž se lze skrze smíšenou realitu přenést do obýváku jedné ukrajinské rodiny. Co byste dělali, kdyby se váš domov ocitl v ohrožení?
- Jan Plecháč: Vzhůru! (21. 2. 2025 – 25. 1. 2026, Uměleckoprůmyslové muzeum) - přehlídka práce známého designéra.
Brněnská galerie pořádala v letech 1963-2018 Mezinárodní bienále grafického designu, jež každé dva roky přitahovalo pozornost umělců, grafiků i návštěvníků z řady zemí světa. V roce 2022 galerie pořádání akce zrušila s tím, že chce přejít na digitální platformu pro grafický design. Část odborné veřejnosti se od té doby snaží o návrat akce.
3. Alšova jihočeská galerie, zámek Hluboká

Alšova jihočeská galerie.
Alšova jihočeská galerie je pojmenována po jihočeském malíři Mikoláši Alšovi. Galerie spravuje na 20 tisíc uměleckých děl a předmětů. Ve své sbírce má obrazy, sochy, kresby, grafické listy, keramiku i porcelán. Hlavní sídlo najdete v Zámecké jízdárně, která je součástí zámku Hluboká. Zde se představuje převážně moderní a současné umění.
Alšova jihočeská galerie je známá především svou sbírkou středověké plastiky, jež patří k jejím nejcennějším exponátům. Najdete ji ve stálé expozici ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích. Jinak jsou zde zastoupena také umělecká díla spjatá s jižními Čechami a důležitou součástí sbírky jsou i díla meziválečné avantgardy a českého poválečného umění.
Výstavy v zámecké jízdárně Hluboká nad Vltavou
- Razzle dazzle (23. 2.– 11. 5. 2025) – Výstava Jana Uranta představuje současnou malbu inspirovanou optickými klamy, geometrickými vzory a iluzivním vnímáním prostoru, jež diváka vtahují do vizuálně dynamického světa.
- Apropriace (23. 2.– 11. 5. 2025) – Výstava Martina Velíška zkoumá fenomén přebírání a reinterpretaci vizuálních motivů, kdy autor prostřednictvím své tvorby přetváří existující obrazy a dává jim nový význam.
- Zero Tolerenc (23. 2. –11. 5. 2025) - Výstava Julia Reichela, nejvýraznějšího malíře střední generace, reflektuje témata současné vizuální kultury, digitálního chaosu a společenské kontroly prostřednictvím dynamických maleb, objektů a instalací.
- Adresa: Hluboká nad Vltavou 144 (areál zámku) ; U Černé věže 22, České budějovice
- Otevírací doba: Hluboká úterý–neděle 9–16 hodin, Wortnerův dům denně 9-17 hodin
4. Galerie výtvarného umění v Ostravě

Galerie výtvarného umění v Ostravě.
Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) patří k nejvýznamnějším kulturním institucím Moravskoslezského kraje. Oficiálně byla založena roku 1952 a svým návštěvníkům nabízí bohatou sbírku, která zahrnuje přes 23 tisíc uměleckých děl – od české moderny a avantgardních směrů 20. století až po aktuální trendy současné výtvarné scény.
GVUO má jednu stálou expozici s názvem Dům umění v Ostravě. Prohlídkou vás provede audioprůvodce Tour Stories, jehož si stáhnete na pokladně.
Aktuální výstavy ve GVUO
Galerie vždy nabízí několik krátkodobých výstav na různá témata. Konají se často jen kratší dobu, vždy se podívejte na aktuální přehled.
Top 100 exponátů
Ke snazší orientaci, na co se v galerii hlavně zaměřit, pomůže seznam TOP 100 děl na webu instituce. Patří mezi ně například Panna Maria se svatou Barborou a svatou Kateřinou od Mistra královéhradeckého, Krajina s řekou od Antonína Mánesa nebo Meditace od Františka Kupky.
Galerie je otevřená všem. Její bezbariérový přístup ocení lidé s pohybovým omezením i rodiče s kočárky. Po prohlídce na vás čeká příjemná kavárna, kde si u kávy a zákusku můžete nechat příjemně doznít dojmy z celé výstavy.
GVUO často pořádá různé workshopy a doprovodné programy, vždy se proto podívejte na jejich aktuální stránky a chystané akce a výstavy.
- Adresa: Jurečkova 1750/9 Moravská Ostrava a Přívoz
- Otevírací doba: úterý–neděle 10–18 hodin
5. Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni
Západočeská galerie v Plzni má ve svých sbírkách přes 13 tisíc exponátů, jejichž doba vzniku sahá od středověku až po současnost. Díky tomu zde můžete obdivovat unikátní gotické madony, barokní malby předních českých mistrů, ale také moderní malířská či sochařská díla.
Galerii najdete hned ve dvou historických domech v centru Plzně. Prvním je středověká tržnice, od roku 1972 výstavní síň „Masné krámy“, a druhým zrekonstruovaný goticko-renesanční dům č. p. 13 v Pražské ulici, nazývaný výstavní síň „13“. Obě historické budovy jsou od sebe vzdáleny zhruba pět minut chůze.
Aktuální výstavy v Západočeské galerii v Plzni
- Doprava na cestě - grafický design očima studentů (21. 2.- 16. 3. 2025, Přednáškový sál ZČG) - školní projekt studentů Střední průmyslové školy dopravní v Plzni.
- Obraz Plzně v uměleckých dílech 19. a 20. století (21. 3.- 1. 6. 2025, Výstavní síň Masné krámy) - prostřednictvím uměleckých děl zmapuje proměny Plzně v průběhu 19. a 20. století - od města obklopeného zahradami a středověkými hradbami až po dnešní průmyslové velkoměsto.
Galerie nezůstává jen u tradičních expozic – pravidelně chystá zajímavé tematické výstavy, které přibližují nejen českou, ale i světovou tvorbu. Mnohé z těchto projektů vznikají ve spolupráci s předními evropskými institucemi. Plzeňská výstavní instituce je živá galerie, která chystá program i pro nejmenší děti. Probouzí v nich lásku a zájem o umění zábavnou cestou formou workshopů, akcí pro rodiny s dětmi a komentovanými prohlídkami.
- Adresa: Pražská 13 a Křižíkovy sady 353/13, Plzeň
- Otevírací doba: úterý–neděle 10–18 hodin
6. Galerie moderního umění v Hradci Králové

Prostory Galerie moderního umění v Hradci Králové.
Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) byla založena roku 1953 jako Krajská galerie tehdejšího Královéhradeckého kraje. Její bohaté sbírky a stálé expozice sledují především vývoj českého moderní umění na přelomu 19. a 20. století až po současnost.
Mezi vystavenými díly narazíte také na obrazy českých modernistů, například Emila Filly či Josefa Čapka.
V prvním poschodí se nachází Galerie Vladimíra Preclíka. Tento významný český sochař pocházející z Hradce Králové věnoval Královéhradeckému kraji kolekci 54 uměleckých děl, která představují retrospektivní přehled jeho tvorby od 50. let 20. století až po závěrečné období. Během prohlídky si nezapomeňte všimnout přes 100 let starých zachráněných papírových tapet, jejichž vzor imituje kůži.
Vladimír Preclík v Hradci Králové
Sochy Vladimíra Preclíka naleznete v Hradci Králové nejen v galerii, ale i na dalších místech. Celý soupis najdete na stránkách GMU.
V galerii si můžete prohlédnout i Sbírku pohyblivého obrazu a Sbírku střední a východní Evropy. Po výstavě si jako suvenýr lze odnést něco z místního obchůdku, jenž nabízí nejen upomínkové předměty, ale i odborné knihy o umění, výstavní katalogy a publikace, které galerie přímo vydává.
Instituce nezapomíná ani na děti a prohlubuje také jejich vztah k umění. Na jejích webových stránkách naleznete aktuální programy pro rodiny s dětmi, při kterých se nebudou nudit ani dospělí. Některé programy jsou vhodné i pro ty nejmenší, od dvou let.
Aktuální výstavy v GMU
- Jak sbírat umění: příběh Karla Tutsche (28. 4. 2024 - 12. 10. 2025) - příběh vytváření umělecké sbírky.
- Opomenutí mistři (21. 2. - 31. 8. 2025) - tvorba deseti malířů, kteří v hlasování návštěvníků na jedné z předchozích výstav skončili na posledních místech a jsou přitom dějinami umění opomíjení.
- Luděk Rathouský & Zbyněk Sekal - Emoce v pasti (21. 2. - 8. 6. 2025) - mezigenerační umělecký dialog dvou významných umělců.
- Elena Kotzmanová - Statické drama (21. 2. - 8. 6. 2025) - díla fotografky.
- Ladislav Beneš - Tělo v pohybu (18. 10. 2024 - 17. 4. 2025) - díla představitele neoklasicismu počátku 20. století.
- Jan Šerých - Black Sabbath/Abba (18. 10. 2024 - 27. 4. 2025) - abstraktní a minimalistická díla známého autora, malby, nová média, tisk.
Galerie spravuje také Křížovou cestu 21. století tvořenou sochařským cyklem Příběh utrpení a nadějí člověka. Sochy z této expozice nenajdete v Hradci Králové, ale na loukách mezi Stanovicemi a Žirčí poblíž Kuksu, kde tvoří 15 „zastavení“. Na stránkách GMU si lze stáhnout a vytisknout mapu a pracovní listy, které galerie vytvořila pro hlubší poznání soch a trasy vedoucí po jejich stopách.
- Adresa: Velké náměstí 140/16a, Hradec Králové
- Otevírací doba: úterý–neděle 10–18 hodin
7. Gočárova galerie, Pardubice

Gočárova galerie v pardubických Automatických mlýnech.
Gočárova galerie v Pardubicích sídlí v budově Automatických či Winternitzových mlýnů, jež byla prohlášena za národní kulturní památku. Původně sloužila jako mlýnice a svou činnost ukončila až v roce 2012. Své jméno nese po architektu Josefu Gočárovi, který ji navrhl.
Cesta k vybudování galerie nebyla jednoduchá. Na přestavbě spolupracovali architekti a památkáři, přičemž cílem bylo zachovat co nejvíce původního materiálu a dispozice budovy.
Gočárova galerie se veřejnosti poprvé otevřela v roce 2023 a stala se součástí nového kulturního okrsku kombinujícího soukromé a veřejné instituce. K vidění je zde stálá expozice s názvem Transmise odkazující k původnímu technickému reliktu v budově Automatických mlýnů.
Kromě výstav galerie pravidelně pořádá workshopy, přednášky na různá témata a programy pro rodiny s dětmi již od batolecího věku. Návštěvu lze spojit i s prohlídkou městské galerie GAMPA nebo uměleckého prostoru rekonstruovaného sila s vyhlídkovou terasou. V teplých měsících je možné také posezení na nádvoří.
Aktuální výstavy v Gočárově galerii
- Známí / neznámí (29. 1. – 1. 6. 2025) – výstava nových akvizic galerie z let 2023–2024 představující díla současných českých umělců z první poloviny 20. století. Vystaveno v „Domě u Jonáše”.
- Nové (n)emoce (29. 1. – 1. 6. 2025) – prezentace tvorby studentů ateliérů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Práce jsou odrazem toho, jak je mladá generace propojena s celým světem, ale zároveň nese následky „nešťastných” rozhodnutí předchozích generací.
- Žitý sen Andyho Warhola (24. 2. – 27. 4. 2025) – výstava přibližující tvorbu a život ikonického umělce, včetně jeho s nikým nezaměnitelných sítotisků a grafik.
- Rabbit Hole (2. 11. – 22. 6. 2025) – interaktivní výstava inspirovaná surrealismem a virtuální realitou, jež vás pohltí jako Alenku v říši divů do svého světa snů.
- GG Zvenku (2. 11. - 13. 4. 2025) – devítimetrové dílo Elišky Perglerové v podobě pšeničného klasu s typickým tvarem Malichových mračen. Dílo je přístupné i zdarma.
- Adresa: U Mlýnů 1961, Pardubice
- Otvírací doba: úterý-neděle 10-18 hodin
8. Galerie 8smička, Humpolec

Návštěvníkům galerie 8smička je k dispozici i designová kavárna.
Galerie 8smička v Humpolci je soukromá galerie, jež byla otevřena v dubnu 2018. Vedle uměleckých děl láká i díky atraktivnímu prostředí, nachází se v revitalizovaném prostoru bývalé textilní továrny. Jejím cílem je stírat rozdíly mezi centrem a periferií tím, že návštěvníkům zprostředkovává kontakt s moderním a současným uměním.
Galerie pořádá tři výstavy ročně, které doplňuje přednáškami, tematickými večery, komentovanými prohlídkami a workshopy pro děti i dospělé. Pro rodiny s dětmi 8smička pravidelně organizuje sobotní výtvarné dílny zaměřené na různé techniky a materiály, jako je malba, architektura či práce se sklem. Vstupné činí symbolických 8 Kč.
V prvním patře zóny pro umění je stálá sbírka děl spolu s grafickým kabinetem. Sbírka s názvem 7+1: Byt sběratele představuje 70 děl z období od roku 1980 až do roku 2024. Vystavená díla jsou především postmoderní abstrakcí, monumentální díla mladých autorů i intimní zpovědi z ateliérů. Prohlídka této expozice je možná pouze v pátek ve třech časech (11:30, 14:00 a 16:00 hodin) a je nutné se předem rezervovat.
Galerie vlastní několik dalších výstavních prostor, a tak se po návštěvě aktuální výstavy nezapomeňte zastavit také na 8smička light, v grafickém kabinetu, garážích a na umělecké zastávce. Než vyrazíte na cestu, doplňte energii v kavárně a načerpejte inspiraci v knihkupectví.
Aktuální výstava v galerii 8smička
Moli, kteří prožírají ruce do světel (14. 2. – 15. 5. 2025) – výstava děl Pavly Scerankové navazující na cyklus výstav Sólo.
- Adresa: Kamarytova 97, Humpolec
- Otevírací doba: středa-neděle 10-18 hodin
9. Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov

Egon Schiele Art Centrum.
Český Krumlov je považován za jedno z nejkrásnějších renesančních měst v Evropě a právě zde od roku 1993 sídlí mezinárodní kulturní centrum Egon Schiele Art Centrum. Své jméno nese po Egonu Schielem, rakouském malíři, jemuž Český Krumlov naprosto učaroval a byl mu významnou inspirací v jeho tvorbě. Schiele zde v roce 1911 pobýval, a přestože jeho pobyt v Krumlově nebyl dlouhý, zanechal ve městě nesmazatelnou stopu.
Centrum sídlí v historické budově bývalé městské pivovarské sladovny. Nabízí návštěvníkům nejen rozsáhlou dokumentaci o životě a díle Egona Schieleho, ale i celoroční expozici jeho tvorby. Kromě stálé výstavy pořádá centrum i krátkodobé výstavy zaměřené na klasické i současné umění 20. století.
Po prohlídce muzea nezapomeňte navštívit muzejní obchod, kde najdete umělecké publikace, plakáty nebo repliky Schieleho děl. Energii načerpejte v kavárně a dopřejte si místní speciality včetně denního menu.
Aktuální výstavy Egon Schiele Art Centrum
Muzeum aktuálně připravuje výstavy. Otevřeno bude od 15. dubna 2025.
- Michal Gabriel (16. 4. – 28. 12. 2025) – tvorba originálního českého sochaře, který se proslavil monumentálními plastikami. Výstava představí jeho ikonická díla – koně, jaguáry, žraloky, hráče a tanečníky včetně experimentů s 3D tiskem v sochařství.
- Alois Riedl (16. 4. - 28. 12. 2025) – retrospektivní výstava k 90. narozeninám Aloise Riedla mapuje 60 let jeho tvorby na pomezí abstrakce a figurace, s důrazem na kruh jako klíčový prvek jeho pozdějšího stylu.
- Adresa: Široká 71, Český Krumlov
- Otevírací doba: úterý-neděle 10-18 hodin
10. Oblastní galerie Liberec

Oblastní galerie v Liberci.
Oblastní galerie Liberec patří k největším v Česku. Vznikla rekonstrukcí a dostavbou bývalých městských lázní a sama budova je architektonickým skvostem - v roce 2014 obdržela Národní cenu za architekturu - Grand Prix Architektů.
Galerie je otevřena od roku 1953 a spravuje sbírky více než 21 tisíc uměleckých děl z Čech, Německa, Rakouska, Francie a dalších evropských států. Díky tomu nese označení Muzeum evropského umění. Setkáte se zde s obrazy, grafikami, kresbami, plastikami i historickými předměty.
V galerii můžete navštívit tři stálé expozice: Heinrich von Liebieg - sběratel a mecenáš, Na vlnách umění - sbírky českého umění a Zlatý věk nizozemské malby.
Expozice jsou promyšleny tak, aby bavily děti i dospělé a umění přiblížily hravou formou všem návštěvníkům. Mimo stálé expozice uvádí galerie i krátkodobé výstavy, jež se zaměřují na všechny druhy výtvarného umění s důrazem na umění regionu a umění českých Němců.
Galerie má připravený program pro školy, rodiny s dětmi, výtvarné dílny pro veřejnost a komentované prohlídky. Po prohlídce si nezapomeňte odpočinout a vychutnat skvělou kávu v kavárně, navštívit tematický design shop a knihovnu zaměřenou na výtvarné umění.
Aktuální výstavy Oblastní galerie Liberec
- Zsófia Keresztes - Trembling Empire (28. 2. – 1. 6. 2025) - výstava soch maďarské umělkyně kombinujících techniku mozaiky s nově použitými textiliemi se zaměřuje na ekologické a genderové otázky, jež se prolínají s tématem ženského těla, přírody a rodinných vztahů.
- Štěstí (28. 2. – 30. 4. 2025) - výstava studentů Ateliéru keramiky a porcelánu Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
Po prohlídce děl umístěných uvnitř galerie zavítejte také do Lázeňské zahrady. Galerie zahradu postupně plní sochami. Aktuálně je k vidění okolo 15 soch, které se průběžně mění a doplňují. Nově je v zahradách umístěna socha Matouše Lipuse – Jizerský Enti (pastýř Stromů).
- Adresa: Masarykova 723/14, Liberec
- Otevírací doba: úterý-středa a pátek-neděle 10–18 hodin, čtvrtek 10–20 hodin
Další tipy na galerie v regionech
Zmíněné galerie zaujmou nabídkou výstav, stálých expozic i pěkným architektonickým prostředím.
- Muzeum umění Olomouc
- Dům umění České Budějovice
- Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
- Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
- Plato Ostrava
- Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- EPO1 v Trutnově
- Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
- Muzeum umění a designu v Benešově
- Galerie KUPE v Opavě
- Nisa Factory v Jablonci nad Nisou
- Galerie Závodný Mikulov
- Stage Garden v Rožnově pod Radhoštěm
- Galerie Ludvíka Kuby v Poděbradech
- Telegraph Gallery v Olomouci
- Sklářské muzeum v Novém Boru
- Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Chybí vám ve výčtu nějaká zajímavá galerie v českých regionech? Podělte se o ni s ostatními v komentářích.